HWC 2013: Češi na 26. místě

Aktuality

Z fotbalového šampionátu sociálně vyloučených - Homeless World Cup 2013 - přivezli Češi bronzové medaile.

Mistrovství světa v pouličním fotbale se tento rok konalo v polské Poznani a o sadu pohárů se v hlavní soutěži utkalo 47 týmů. Češi bojovali v rámci Ministry of Labour Cup, kde se nakonec umístili na krásném 3. místě. Celkově skončili čeští reprezentanti dvacátíšestí, což je v konkurenci silných zámořských týmů i mužstev, která spolu trénují na rozdíl od Čechů po celý rok, skvělý výsledek.

Kromě medailí a mnoha sportovních i nesportovních zážitků si národní reprezenatce z Polska odvezla i speciální Cenu rozhodčích, kterou tým získal za fair play a "hru srdcem". Nadšení celé české výpravy znovu potvrdilo, že k osobnímu vítězství nemusíte nutně přiivézt pohár.

Velkou reportáž z MS přinesl Magazín MF DNES. Moc děkujeme autorovi za jeho milá slova.